Masz długi i nie wiesz jak sobie z tą sytuacją poradzić ? Obawiasz się, że może do Ciebie przyjść windykator ? Wiele osób boi się windykatorów m.in. ze względu na to, że wzbudzają niepokój i zazwyczaj trudno z nimi rozmawiać. Bardzo często składają niekorzytne dla dłużników porozumienia. Wykorzystując moment, w którym dłużnik jest zdenerwowany i zdezorientowany, skłaniają do podpisania umowy, w której osoba zadłużona godzi się na dobrowolne poddanie się egzekucji. Dlatego warto wiedzieć, że nie należy podejmować zbyt szybko jakichkolwiek decyzji.
Czym jest antywindykacja i na czym polega ?
Antywindykacja to proces, którego celem jest przywrócenie płynności finansowej osoby prywatnej lub firmy. W ramach działań antywindykacji jest blokowanie procesu egzekwowania wierzytelności. Należy podkreślić, że wszelkie podejmowane metody są zgodne z prawem. Do zadań antywindykacji należy także negocjowanie z wierzycielami.
Antywindykacja nie nakłania osób zadłużonych do unikania odpowiedzialności, wręcz przeciwnie pomaga wyjść z kryzysowej sytuacji. Jeżeli masz pewne zadłużenia warto zgłosić się o pomoc do kancelarii antywindykacyjnej.
Do kogo zgłosić się w celu antywindykacji ?
Jeżeli nie możesz sobie poradzić z narastającym zadłużeniem, warto zgłosić się do kancelarii antywindykacyjnej. Kancelaria antywindykacyjna poprowadzi Cię przez cały proces wychodzenia z długu. Pracownicy kancelarii wiedzą jak negocjować z wierzycielami oraz posiadają doświadczenie w tym jak hamować działania windykatora.
Jak działa kancelaria antywindykacyjna ?
W momencie, gdy zgłosisz się do kancelarii antywindykacyjnej pierwszym etapem będzie przedstawienie swojej sytuacji. W następnym kroku pracownicy antywindykacji przeprowadzają dogłębny audyt. Po szczegółowym rozpoznaniu Twojej sytuacji zostanie przedstawiona Ci spersonalizowana oferta i plan działań.
W przypadku, gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty powinieneś o tym poinformować pracowników kancelarii. Każde wezwanie do zapłaty należy sprawdzić pod względem zgodności co do stanu faktycznego i prawnego zobowiązania oraz należy sprawdzić czy nie ma wątpliwości co do zasady i wysokości wskazanego zadłużenia.
Należy podkreślić, że jeśli zachowanie dłużnika będzie bierne to wierzyciel nie będzie czekał bezczynnie, ale podejmie działania sądowe. Osoba zadłużona może spodziewać się pozwu z sądu lub otrzyma nakaz zapłaty. Jeżeli dłużnik do 14 dni się nie ustosunkuje to wyrok sądowy się uprawomocni, a wierzyciel będzie mógł domagać się swoich roszczeń za pośrednictwem windykacji komorniczej.
Be First to Comment